VITEJTE

25. prosince 2007 v 23:20 | emilia
VITAM VAS VE SVETE PAMATUJICIM VASE RODICE, PRARODICE...
ve světě krásných i zcela obyčejných věci,
jenž vytvořili vlastníma rukama a vlastním umem
pro sebe, pro blízké, nebo jednoduše pro zabezpečení obživy své a svých potomků.
Vesměs vše staré na nás působí dojmem zvláštního čára, tajemna, dávnověkostí,
avšak i úžasného mistrovství, které je možné obdivovat v každou chvílí a každý čas.
Určitě každý z Vás vlastní něco hezkého z let minulých co je pro něj nesmírně cenné
jako rodinný majetek svých předků.
Casto se ale stane, že se k nám dostane i něco,
co vlastnil člověk ke kterému jsme ani v životě neměli pouto
a tak Vám nabízím i možnost odkoupení, takového předmětu,
jenž je upomínkou na něco na co neradi vzpomínáte za cenu obvyklou, nebo cenu symbolickou.
Když si ale chcete něco hezkého vybrat z mé nabídky,
věnujte chvíli pozornost mým stránkám
a třeba se stane, že skutečně najdete něco,
co Vám připomene okamih, jenž pro Vás znamenal něco výjimečně krásného

Nabízím Vám těž i možnost aktivně se zapojit do prodeje svého uměleckého předmětu, ať již je staršího data, nebo tvorby součastného období.


Můžete si zvolit způsob prodeje
-jednou z možností je forma komisního prodeje na mé prodejně
-druhá varianta spočívá v možností pronájmů prostorů na mé prodejně (napr.1-2m), kdy se aktivně zapojíte do reklamní i prodejní činností svého uměleckého předmětu.

SMLOUVA O OBSTARANI PRODEJE,
nebo tez smlouva o komisnim prodeji,
jednoduse tez POP - potvrzeni o prevzeti veci do komisniho prodeje.

Je nutné aby objednatel ( dale jen dodavatel) pri predání knihy, obrazu ci jiného predmetu pred sverenim tohoto predmetu do komisniho prodeje obstarateli ( dale jen prodejce) ,
tady dve smluvni strany
uzavreli písemnou smlouvu.
Tato smlouva bývá v antikvariátech, antiku a vetesnictvich nahrazena tradicním formulárem, který se obvykle jmenuje POTVRZENI O PREVZETI VECI DO KOMISNIHO PRODEJE - zkratka POP. Tato zkratka je napsana pozdeji i v signature nad cenou knihy, obrazu, veci. Soucástí teto signatury je i císlo, které je uvedeno na formulári smlouvy.
Soucástí smlouvy je i cestne prohlášení, že objednatel ( dale jen dodavatel) je vlastníkem knihy, obrazu, veci, nebo že s ní má právo disponovat.

Komisní prodej se rídí ustanoveními uvedenými v § 737-741 obcanského zákoníku.
V této norme se komisnímu prodeji ríká obstarání prodeje zboží.

Obcanský zákoník, hlava 8., oddíl tretí: SMLOUVA O OBSTARANI PRODEJE VECI
§ 737
Smlouvou o obstarání prodeje veci vznikne objednateli právo, aby obstaratel prevzal od nej do prodeje sverenou vec a ucinil potrebná opatrení k prodeji.
§ 738
Smlouva musí být uzavrena písemne. Musí obsahovat zejména predmet prodeje, cenu, za kterou má být predmet prodán, odmenu obstaratele za obstarání prodeje .
§ 739
(1) Obstaratel má právo na odmenu pouze, byla-li sverená vec prodána.
(2) Objednatel má právo, aby mu obstaratel vyplatil po srážce odmeny cástku, za kterou vec prodal.
§ 740
Neprodá-li obstaratel vec do trí mesícu ode dne, kdy mu byla vec sverena do prodeje, smlouva se ruší, nebylo-li mezi objednatelem a obstaratelem dohodnuto jinak.
§ 741
(1) Pri prodeji veci sverené do prodeje odpovídá obstaratel prodeje kupujícímu za vady prodané veci; obstaratel prodeje odpovídá i za to, že prodaná vec má vlastnosti, které obstaratel pri prodeji uvedl.
(2) Jinak pro tuto odpovednost platí obdobne ustanovení týkající se prodeje použitých vecí.SMLUVNI PODMINKY PRO PRIJEM ZBOZI DO KOMISNIHO PRODEJE
1. Zboží nabidnute do prodeje, musí být bez závad omezujících jeho použití a funkci
2. Zboží musí být cisté
3. Dodavatel zboží sám stanovuje prodejní cenu po té co je seznámen s 20% obchodní srážkou za obstarani prodeje.
4. Skladné za zboží prijaté do komisního prodeje není úctováno po dobu prodeje, nejdele vsak jeden kalendarni rok, neni-li pisemne dojednano jinak, po terminu jeden kalendarni rok si musi objednatel sve neprodane zbozi vyzvednout, jinak bude po zaslani pisemne upominky po dobe 30-ti dnu toto neprodane zbozi na naklady objednavatele dorucene na adresu uvedenou ve smlouve, nebude-li pisemne sjednano jinak.
5. Zboží prijaté do komisního prodeje je nabízeno k prodeji po dobu 60ti dnu.
6. Financní vyrovnání s dodavatelem za prodané zboží je uskutecneno na prodejne po predložení "dokladu o prevzetí zboží do komisního prodeje", nebo zaslane postovni slozenkou na adresu uvedenou ve smlouve.
7. Po uplynutí 60ti dnu od príjmu zboží do prodeje se neprodané zboží vrací zpet dodavateli který je povinen se v tomto termínu pro vracené zboží neprodlene dostavit a odebrat je zpet.
8. Nebo po uplynutí 60ti dnu od príjmu zboží do prodeje se neprodané a nevyzvednuté zboží povazuje jako znovu nabidnute k prodeji, tedy komisni smlova o prodeji je opakovane platna az do prodani zbozi. Dodavatel je po prodani zbozi upozornen pisemne, je povinen si financni obnos za prodane zbozi vyzvednout osobne v prodejne, v pripade, ze v komisni smlouve o prodeji neni vyslovene uvedeno odeslani financni castky ziskane z prodeje zbozi postovni slozenkou na adresu uvedenou ve smlouve. Po nevyzvednuti financni castky za prodej zbozi po odeslani upozorneni po 30 dnech, je tato financni castka snizena o poplatky za postovni sluzby, odeslana postovni slozenkou na adresu uvedenou v komisni smlouve.
9. OBJEDNATEL ODPOVÍDÁ ZA DODRŽOVÁNÍ UVEDENÝCH LHUT
10. Pri ztráte "dokladu o prevzetí zboží" se musí objednatel prokázat dokladem totožnosti pro porovnání údaju se zápisem o zboží pri jeho prevzetí do prodeje, tez znat popis veci nabidnutych do komisniho prodeje.


Zbozi je vzato do prodeje na zaklade smlouvy o obstarani prodeje na 60 dnu, v pripade neprodani zbozi v teto lhute, se doba po dohode uvedene ve smlouve prodluzuje na dalsich 60 dnu a to se bude opakovat az do prodani zbozi, nebo vyzvednuti zbozi z prodeje dodavatelem.
Zbozi se vyhradne vydava jen na potvrzeni o prijeti zbozi do komisniho prodeje a osobe, ktera toto zbozi do prodeje vlozila, nebo poverene osobe.
V pripade ztraty dokladu o vlozeni zbozi do komisniho prodeje bude opravnene osobe vydana kopie prijimaciho dokladu za poplatek spojen s porizenim kopie originalniho dokladu. (10Kc)

Majitel použité veci si urcí prodejní cenu,
tuto prodejni cenu po prodeji jeho majetku, po odectení 20% za zprostredkování prodeje,
-a)-obdrží obratem v hotovosti na prodejne po prodeji zbozi, (pisemne upozorneni na prodani veci),
nebo
-b)-mu tato castka bude vyplacena postovni slozenkou zaslanou na adresu uvedenou ve smlouve o obstarani prodeje zbozi.
Majitel si mùže kdykoliv svoji vec vzít zpet za poplatek 10Kc Tento poplatek nahradí cas s administrativou a uskladnìním veci. Zpetné vydání prodávané veci je pouze proti pokladnímu dokladu, který majitel obdrží pri predání veci do komisního prodeje jako potvrzení o prevzetí.

Nakupující je upozornen, aby si rádne prohlédl a vyzkoušel zbozi, o ktere má zájem, na cez je opakovane upozornen pri placeni a po zaplacení a odebrani zbozi, je lhuta 30 dnu k reklamovani zbozi na pripadne skryte vady a za tyto v plnem rozsahu odpovida objednatel.

Obe strany obdrží smlouvu s podmínkami komisního prodeje, s dodacím listem.
Vše potvrdí obe strany podpisem.
Císlo smlouvy musí souhlasit s císlem dodacího listu. Tímto císlem je oznaceno i zboží v obchode.Do prodeje se prijímají veci ciste a ve velmi dobrém stavu na dva kalendární mesíce ( 60 dnu)
Po vzájemné dohode je možné upravit délku prodeje. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama